firma

Jawor-Parkiet Producent Podłóg Drewnianych

Podłogi ekologiczne

W zachodniej części Mazur, w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie od ponad 20 lat mieści się główna siedziba naszej firmy, produkujemy najwyższej jakości podłogi drewniane. Otoczenie soczyście zielonych lasów i czystych jezior sprawia, że każdego dnia jesteśmy blisko natury. Z niej też czerpiemy inspirację do pracy. Szacunek dla środowiska naturalnego oraz wymogi dotyczące jego ochrony znajdują odzwierciedlenie w każdym etapie realizacji naszych produktów. Ochrona środowiska jest wpisana w politykę naszej firmy, stanowi także ważny element długookresowej strategii rozwoju. Dlatego też produkcja ekologicznego brykietu jest dla nas taka ważna - pozwala na w pełni efektywne wykorzystanie surowca drewnianego.

Społeczne i przyrodnicze aspekty gospodarki

Mając na uwadze znaczenie drewna w przyrodzie, podchodzimy do niego z należytym szacunkiem. Nasze produkty powstają wyłącznie z najlepszej jakości drewna - 90 proc. naszego surowca pochodzi z polskich lasów, w których gospodarka prowadzona jest z zachowaniem trwałości ekosystemu, zrównoważonego rozwoju i ochrony przyrody. Pozostałe 10 proc. wykorzystywanego do produkcji surowca, stanowią gatunki egzotyczne. Przy ich zakupie szczegółowo sprawdzamy źródła ich pochodzenia, wypełniając tym samym wymagania regulacji unijnych (EUTR).

Potwierdzeniem standardów naszej produkcji zgodnie z najwyższymi światowymi normami odpowiedzialnej gospodarki leśnej jest certyfikat FSC (Forest Stewardship Council). 

Jawor-Parkiet Jawor-Parkiet Jawor-Parkiet