ekologia

100% ekologiczny brykiet opałowy

100% ekologiczny brykiet opałowy

Brykiet PDJ jest ekologiczną alternatywą dla innych materiałów opałowych. Powstaje w procesie sprasowania pod wysokim ciśnieniem głównie trocin drewna dębu i jesionu, bez dodatku szkodliwych substancji i klejów. Takie rozwiązanie sprawia, że produkt, spalając się, nie zanieczyszcza środowiska, ponieważ emituje znikome ilości dwutlenku siarki czy innych szkodliwych związków chemicznych, odpowiedzialnych za powstawanie smogu.

Dodatkowym atutem jest fakt, że brykiet spala się niemal do końca. Z jednej tony brykietu powstają zaledwie 3 kg popiołu, który jest ponadto w pełni ekologiczny i może posłużyć za doskonały ekologiczny nawóz do przydomowego ogrodu. Potwierdzeniem bezpieczeństwa produktu jest certyfikat przyznany przez Instytut Chemicznej Technologii Drewna Poznaniu.

Brykiet bezpieczny dla środowiska

Nie zawiera żadnych szkodliwych substancji i klejów. Potwierdzeniem bezpieczeństwa produktu jest certyfikat przyznany przez Instytut Chemicznej Technologii Drewna w Poznaniu.

Czysta energia

Czysty i łatwy w składowaniu i przenoszeniu. Nie brudzi rąk, nie kruszy się i nie pyli.

Ekologiczny popiół

Brykiet w odróżnieniu od drewna spala się do końca, a powstające po nim śladowe ilości popiołu mogą być wykorzystane jako ekologiczny nawóz do roślin, ponieważ zawarte w nim mineralne składniki drewna naturalnie użyźniają glebę.